close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
خبرها
چهارشنبه 28 آذر 1397

کسانی که می خواهند در از سایت ثبت نام بکنند می توانند از طریق لینک زیر ثبت نام بکنند .

و بعد از ثبت نام یک ایمیل با موضوع سایت ریاضیدانان دبیرستانی به مدیریت سایت بفرستند .

و در آن مقطع تحصیلی و نام مدرسه و نام شهر خود را بنویسند .

ایمیل مدیریت : alirezaseyedalinezhad@yahoo.com

لینک ثبت نام

کسب درآمد

این وبلاگ به زودی منتقل خواهد شد .

 

وبلاگ جدید :


http://irsri.blog.ir

 

مطالب مهم به این وبلاگ انتقال می یابند .


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

تاریخ : پنجشنبه 27 فروردين 1394 | نظرات ()بازدید : 165

این سایت قصد دارد جهت آمادگی برای المپیاد ریاضی آزمون هایی برگزار کند .

تعداد آزمون ها و موضوعات : پنج آزمون با موضوعات نظریه اعداد ، ترکیبیات ، هندسه ، جبر و هوش و خلاقیت ریاضی

منابع آزمون ها : کتاب های مربوط به المپیاد ریاضی انتشارات باشگاه دانش پژوهان

تاریخ آزمون ها : این آزمون ها از 5 هفته مانده به آزمون اصلی المپیاد ریاضی برگزار خواهد شد (هر هفته یک آزمون) .

شرکت در این آزمون ها رایگان می باشد ، جهت ثبت نام در این آزمون ها به ایمیل مدیریت سایت ایمیلی با محتوای زیر بفرستید :

نام و نام خانوادگی ، مقطع ، رشته ، نوع و نام دبیرستان ، استان و شهر محل زندگی ، آخرین نمره ی دروس مربوط به ریاضی کارنامه

مهلت ثبت نام : تا آخر دی ماه

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

تاریخ : چهارشنبه 05 آذر 1393 | نظرات ()بازدید : 274

طبق هماهنگی‌های انجام شده، دومین «المپیاد ریاضی هم‌زمان»، در روزهای 17، 18 و 19 تیرماه و با هم‌کاری دانش‌گاه صنعتی امیرکبیر برگزار خواهد شد. محل آزمون و اسکان شرکت‌کنندگان در دانش‌گاه امیرکبیر خواهد بود. شرکت در این مسابقه برای همه از دانش‌آموزان گرفته تا اساتید دانش‌گاه ممکن است!

آزمون در روز‌های 17 و 18 تیر و تصحیح و اعلام نمرات در روز 19 تیر انجام می‌شود و در نهایت با مقایسه نمره هر شرکت‌کننده با نمره‌های المپیاد بین‌المللی، به او گواهی مدال طلا، نقره، برنز، دیپلم افتخار و یا گواهی شرکت داده خواهد شد.

در روزهای برگزاری، برنامه‌های جانبی علمی، فرهنگی و تفریحی متنوعی برای شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است و برای شرکت‌کنندگان غیرتهرانی، امکان اسکان در این سه روز در نظر گرفته شده است.

ثبت‌نام در المپیاد ریاضی هم‌زمان از روز دوشنبه 2 تیر در وب‌گاه المپیاد ریاضی انجام می‌پذیرد.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : المپیاد ریاضی ,

تاریخ : یکشنبه 25 خرداد 1393 | نظرات ()بازدید : 239

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1393 | نظرات ()بازدید : 211

 

دانش‌آموزان گرامی!

 

ضمن آرزوی موفقیت برای شما در همه‌ی امتحان‌های زندگی، امیدوار هستیم با مطالعه و بهره‌برداری از بایگانی امتحانات نهایی، با آرامش خاطر در جلسه‌ی امتحان حاضر شده و با کسب نمرات بالا، سال تحصیلی جاری را با موفقیت پشت سر بگذارید. در بخش بایگانی امتحانات نهایی شبکه‌ی رشد، کلیه‌ی سؤالات و پاسخ‌های امتحانات نهایی سال سوم متوسطه از سال تحصیلی ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲ در دسترس شما قرار دارد. همچنین شما می‌توانید هر سال در موعد امتحانات نهایی (خرداد ماه)، سؤالات و پاسخ‌های امتحانات نهایی سوم متوسطه در آن سال را حداکثر ۵ ساعت بعد از بازگشت از جلسه‌ی آزمون، با مراجعه به این بخش مشاهده نمایید.

www.emtehan.roshd.ir

 

 

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 24

تاریخ : یکشنبه 14 ارديبهشت 1393 | نظرات ()بازدید : 525

به گزارش سامانه‌ی دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش، باشگاه دانش‌پژوهان جوان نتایج اولین مرحله المپیادهای علمی دانش‌آموزان سال تحصیلی 93-92 را به تفکیک هر استان اعلام کرد.

برای مشاهده‌ی اسامی پذیرفته‌شدگان به سامانه‌ی دانش‌آموزی وزارت آموزش و پرورش، به آدرس http://sanaad.medu.ir، مراجعه کنید.

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 9

تاریخ : دوشنبه 01 ارديبهشت 1393 | نظرات ()بازدید : 230

سیروس فرهنگ، مدیر خانه ریاضیات استاندر حاشیه برگزاری این مسابقات در گفتگو با خبرنگار پانا اظهار داشت: تمام دانش آموزان پذیرفته شده در مرحله نخست مسابقه تیمی خانه ریاضیات كه بهمن ماه سالجاری برگزار شد در مرحله نهایی این مسابقات شركت كردند.

وی  با بیان این كه 216  نفر دانش آموز در قالب 74 تیم  به مرحله نهایی مسابقات راه  یافتند،افزود: گروههائی که حداقل امتیاز ۱۰ را از مجموع ۳۰ امتیاز مرحله اول کسب  كرده بودند و اسامی آنها در سایت اعلام شده بود توانستند در مرحله دوم مسابقه شرکت نمایند.

فرهنگ تصریح كرد: برای دانش آموزانی که در مرحله اول مسابقه ریاضی تورنمنت بین شهرها قبول شده بودند به منظور آمادگی  جهت حضوردر مسابقه مرحله نهائی، کلاسهای ویژه آشنائی با سوالات مسکو با حضور اساتید دانشکده ریاضی و مدرسان آموزش و پرورش در فاصله زمانی ۲۰بهمن ماه الی ۱۵ اسفند برگزار شد.

مدیر خانه ریاضیات استان اظهار داشت: مسابقه مرحله دوم  كه راس ساعت ۹ صبح روز جمعه ، شانزدهم اسفند ماه همزمان با سایر شهرهای ایران در خانه ریاضیات استان برگزارشد حدود 30درصد شركت كنندگان مرحله اول را شامل بود.

مدیر خانه ریاضیات استان افزود:  در نهایت ورقه ۸ تیم برتر پس از اصلاح و ترجمه به مسکو ارسال خواهد شد و از این تیم ها اگر تیمی حد نصاب لازم را کسب نماید به مرحله نهایی راه پیدا خواهد نمود  و از طرف کمیته مرکزی دعوت به شرکت در اردوی تابستانی در کشور روسیه خواهند شد

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 9

تاریخ : شنبه 17 اسفند 1392 | نظرات ()بازدید : 176

در روز پنج شنبه ۳ بهمن ساعت ۹ مرحله اول تورنمنت بین شهرها با حضور ۶۰۰ نفر دانش آموز در گروه های سه نفری بر گزار گردید

  حدود ۳۰ درصد از شرکت کنندگان به مرحله دوم راه پیدا خواهند کرد در این مرحله سوالات از کمیته مرکزی مستقر در مسکو ارسال خواهد شد که پس از ترجمه در نیمه ی اسفند از این دانش آموزان آزمون به عمل خواهد آمد که ورقه ۸ تیم برتر پس از اصلاح و ترجمه به مسکو ارسال خواهد شد و از این تیم ها اگر تیم یا تیمی حد نصاب لازم را کسب نماید به مرحله نهایی راه پیدا خواهد نمود  و از طرف کمیته مرکزی دعوت به شرکت در اردوی تابستانی در کشور روسیه خواهند شد به امید پیروزی همه دانش آموزان.

برای مشاهده ی عکس ها به ادامه ی مطلب بروید .

 

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

تاریخ : جمعه 04 بهمن 1392 | نظرات ()بازدید : 171

کاربرانی که در تورنمنت مسکو شرکت کرده اند در نظرات بنویسند . (به صورت خصوصی)

نام مدرسه و نام یکی از اعضای گروه .

چنان چه در مورد این مسابقه سوالی داشتید می توانید از طریق نظرات بپرسید .

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : دوشنبه 30 دي 1392 | نظرات ()بازدید : 183

                           

Société de Calcul Mathématique SA
Outils d'aide à la décision

بازي رقابتي رياضي 2013-2014
                                                                
             بررسي فرآيند صنعتي

 Fédération Française des
Jeux Mathématiques

 

سوال بازي :
بازی رقابتي ریاضی سال 2013-2014، به طور مشترک توسط فدراسیون بازی‌های ریاضی فرانسه FFJM و انجمن محاسبات رياضيSA) SCM) برگزار خواهد شد.جايزه اين مسابقه 2000 يورو است.
موضوع امسال اين مسابقه : بررسی یک فرآیند صنعتی است. برای تشريح کامل بازی لطفا بروشور را دانلود کنید.
آخرين مهلت ارسال پاسخ 30 آوريل 2014 است. اين مسابقه براي پنجمين سال برگزار مي‌شود.

برای مشاهده ی سوال به ادامه ی مطلب بروید .

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

تاریخ : یکشنبه 22 دي 1392 | نظرات ()بازدید : 187

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي به نقل از مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ، روابط عمومي باشگاه دانش پژوهان جوان بر اين اساس اعلام كرد : ثبت نام سال جاري در اين آزمونها كه هر ساله با همكاري ادارات آموزش وپرورش استانها برگزارمي گردد به صورت اينترنتي مي باشد.

اين گزارش مي افزايد : دانش آموزان پايه هاي اول تا سوم دبيرستان به شرط دارا بودن شرايط مندرج در بخشنامه ميتوانند از روزشنبه 21/10/92 تا پايان وقت اداري روزشنبه 5/11/92 با مراجعه به سامانه نام نويسي الكترونيك دانش آموزان به نشانيwww.sanaad.medu.ir  نسبت به ثبت نام اقدام نمايند.

اين گزارش مي افزايد : مديران مدارس نيز با مراجعه به همين پايگاه اطلاع رساني امكان ثبت نام گروهي دانش آموزان و اطلاع از آخرين آمار ثبت نام كنندگان واحد آموزشي خود را دارند.بديهي است ثبت نام دانش آموزان به هردو صورت انفرادي و گروهي تنها پس از تاييد اطلاعات ثبت شده در سيستم توسط مدير واحد آموزشي نهايي خواهد شد.

علاقمندان ميتوانند براي كسب اطلاعات بيشتر از مفاد بخشنامه ارسالي به پايگاه اطلاع رساني باشگاه به آدرس www.ysc.ac.ir مراجعه نمايید.

 

بخشنامه+مرحله+اول+المپيادهاي+علمي+كشور.pdf216.383 KB

 


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : ثبت نام المپیاد , مرحله اول المپیاد ,

تاریخ : پنجشنبه 19 دي 1392 | نظرات ()بازدید : 104

 به اطلاع كليه مراكز آموزشي، خانه‌هاي رياضيات، مدارس و علاقه‌مندان مي‌رساند كه هفدهمین دوره مسابقه جهاني رياضيات كانگورو (2014) با همت شوراي خانه‌هاي رياضيات ايران و مؤسسه فرهنگي فاطمي در هفته آخر فروردين ماه 1393 در قالب «روز شاد رياضي كانگورو» در سراسر كشور برگزار خواهد شد

 

علاقه‌مندان از هم اكنون مي‌توانند از طريق تماس با دبيرخانه رياضيات كانگورو در ايران به شماره 88945545 (021) داخلي 103 يا مراجعه به خانه رياضيات شهر خود براي شركت در برنامه‌هاي متنوع این روز و همچنين شركت در مسابقه ریاضی کانگورو ثبت نام نمايند. مدارس و سایر مراکز آموزشی نیز می‌توانند برای دریافت فرم‌های ثبت نام، درخواست خود را به نمابر دبیرخانه رياضيات كانگورو به شماره 88944051 (021) ارسال نمایند

 

براي آشنايي بيشتر با اهداف، تاريخچه و نحوه برگزاري روز رياضیات كانگورو مي‌توانيد با كليك روي تصوير زير دفترچه راهنما را دانلود و مطالعه نماييد

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 11

تاریخ : شنبه 30 آذر 1392 | نظرات ()بازدید : 238

همایش روز خیام  توسط گروه ریاضی استان و خانه ریاضیات پروفسور هشترودی تبریز از ساعت ۵ الی ۷ بعد از ظهر روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۲ با حضور مدیرکل، استاندار، اساتید دانشگاه ، دبیران ریاضی و دانش آموزان و نخبگان ریاضی استان در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار گردید.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : پنجشنبه 02 خرداد 1392 | نظرات ()بازدید : 143

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 32

برچسب ها : نتایج مرحله ی دوم المپیاد ,

تاریخ : شنبه 28 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 383

گروه ریاضی استان و خانه ریاضیات پروفسور هشترودی در نظر دارند  همایشی به مناسبت روز ملی ریاضیات مصادف با زادروز حکیم عمر خیام  با حضور اساتید و نخبگان ریاضیات برگزار نمایند. این مراسم با حضور استاندار و مدیرکل محترم از ساعت ۵ الی ۷ بعد از ظهر روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۲  در محل سالن اجتماعات اداره کل آموزش پرورش برگزار خواهد گردید. حضور تمام همکاران و اساتید محترم و دانش آموزان عزیز و علاقه مندان به ریاضیات زینت بخش این محفل خواهد بود.

امتیاز : نتیجه : 3 امتیاز توسط 3 نفر مجموع امتیاز : 3

برچسب ها : روز ملی ریاضیات ,

تاریخ : پنجشنبه 26 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 144

رئيس هيأت‌ مديره انجمن شوراي خانه‌هاي رياضيات ايران با اشاره به برگزاري دومين دور مسابقات کانگورو از اعلام برندگان نهايي مسابقات تورنمنت بين‌المللي شهرها(مسکو) تا پايان خردادماه خبر داد.

دکتر سيد مجيد شريفي درباره مسابقه بين‌المللي تورنمنت شهرها(مسکو) گفت: يازدهمين دوره اين مسابقات اسفندماه سال گذشته با شرکت گروه‌هايي از شهرهاي اصفهان، ‌تبريز، يزد، کرمان، خمين، ‌بروجن، نيشابور و شهرکرد توسط خانه رياضيات شهر اصفهان برگزار شده است.

به گفته وي نتايج قطعي اين مسابقات اواخر خردادماه براي تعيين دو تيم شرکت‌کننده اعزامي به اردوي تابستاني مسکو، اعلام خواهد شد.

مسابقات تورنمنت بين‌المللي شهرها(مسکو) هر سال با حضور تيم‌هاي سه‌نفره از مقطع دبيرستان در دو سطح پيشرفته و مقدماتي برگزار مي‌شود.

اين مسابقات که نخستين مسابقات گروهي رياضي در ايران است از سال 1979 ميلادي به ابتکار رياضيدان و آموزشگر روسي «نيکولاي کونستانتينو» برگزار مي‌شود و تمامي شهرهاي جهان مي‌توانند براي حل مسائل رياضي، در آن شرکت کنند.

به گفته رئيس هيات مديره انجمن شوراي خانه‌هاي رياضيات ايران، حل مسائل مسابقات تورنمنت بين‌المللي شهرها به دانش و تکنيک بالاي رياضي وابسته نيست بلکه به فکر پويا و قدرت ذهني نيار دارد.

حضور چهل‌هزار دانش‌اموز ايراني در مسابقات کانگورو

دکتر شريفي همچنين با اشاره به دومين دور برگزاري مسابقات کانگورو در بيست‌ودوم فروردين‌ماه سال جاري، درباره شرکت‌کنندگان اين مسابقات گفت: 40 هزار دانش‌آموز مقاطع ابتدايي و راهنمايي از 16 شهر ايران در اين مسابقات شرکت کردند که سؤالات پنج‌گزينه‌يي مسابقات پس از ترجمه و بومي‌سازي در اختيار آنان قرار داده شده بود.

به گفته رئيس انجمن شوراي خانه‌هاي رياضيات ايران شهرهاي يزد، تهران، نيشابور، خمين، بندرانزلي، همدان، شهرکرد، سامان، صحنه، بروجن، کاشمر، سبزوار، قزوين، بجنورد، شاهين‌شهر و گنبدکاووس ايران همزمان با شهرهاي 50 کشور جهان از شرکت‌کنندگان در اين مسابقات بوده‌اند.

هدف از برگزاري اين مسابقات ارتقاء درک رياضي دانش‌آموزان، رشد توانمندي دانش‌آموزان براي لذت بردن از فعاليت‌هاي هوشمندانه، اهميت دادن به آموزش رياضي در تمام دنيا، ايجاد چالش براي توسعه رياضي و کمک به دانش‌اموزان براي درک کاربرد رياضي در فعاليت‌هاي روزانه و قوانين طبيعي عنوان شده است.

مسابقات بين‌المللي کانگورو در سال 1991 ميلادي توسط دو معلم فرانسوي به نام‌هاي «آندره لديک» و «ژان پير بودين» ابداع شده است.


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 15

تاریخ : یکشنبه 15 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 379

مرحله دوم آزمون المپيادهاي علمي دانش‌آموزي، به مدت چهار روز متوالي از 10 تا 13 ماه جاري در مراکز استان‌ها و 8 حوزه خارج از کشور برگزار شد.

در اين مرحله از المپيادهاي علمي کشوري، 9 هزار دانش آموز دختر و پسر در 7 رشته فيزيک، زيست شناسي، کامپيوتر، شيمي، رياضي، نجوم و اختر فيزيک و ادبي به صورت يکپارچه در سراسر کشور به رقابت پرداختند .

براساس اين گزارش، در حال حاضر سوالات و پاسخ نامه هاي تشريحي و تستي مربوط به هر آزمون در سايت باشگاه دانش پژوهان جوان به آدرس www.Ysc.ac.ir در دسترس و قابل دانلود است تا دانش‌آموزان علاقمند بتوانند از آن استفاده کنند .

همچنين سوالات و پاسخ‌هاي آزمون آزمايشي المپياد علوم‌زمين نيز در اين سايت قابل رويت است. يادآور مي شود؛ اين آزمون براي نخستين بار به صورت آزمايشي در 6 استان منتخب (تهران، اصفهان، فارس، لرستان، خراسان رضوي، مازندران) امروز صبح به صورت همزمان برگزار شد .

آزمون المپياد علوم‌زمين فقط در يک مرحله و به صورت چندگزينه اي برگزار شده و به دليل آزمايشي بودن آن هيچ گونه امتيازي به شرکت کنندگان تعلق نمي‌گيرد و صرفاً به نفرات اول تا هشتم تقديرنامه و جوايزي اهدا خواهد شد .

"حسن ساعي دهقان" معاون باشگاه دانش پژوهان جوان در پاسخ به خبرنگار آموزش و پرورش پانا مبني بر اين که نتايج اين آزمون ها چه زماني اعلام خواهد شد؟ اظهار کرد: طبق پيش بيني ها و برنامه ريزي هاي صورت گرفته، در دهه سوم خردادماه نتايج مرحله دوم آزمون هاي المپياد علمي دانش آ موزي اعلام خواهد شد .

لينک دانلود سوالات و پاسخنامه مرحله دوم آزمون المپيادهاي علمي دانش آموزان کشور: www.Ysc.ac.ir


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : یکشنبه 15 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 237

معاونت دانش‌پژوهان جوان مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش ‌پژوهان جوان، زمان، مکان و نحوه توزيع کارت ورود به جلسه آزمون مرحله دوم المپيادهاي علمي کشور سال تحصيلي 92-91 را اعلام کرد .

حسن ساعي دهقان، معاون دانش‌پژوهان جوان مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش ‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)گفت: از پذيرفته شدگان آزمون مرحله دوم المپيادهاي علمي کشور که اسامي آنان قبلاً از طريق پايگاه اطلاع رساني باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام شده و به اطلاع استان‌هاي محل تحصيل آنان نيز رسيده است دعوت مي شود با در دست داشتن کارت ملي يا شناسنامه عکس دار خود جهت دريافت کارت ورود به جلسه آزمون خود اقدام کنند.

وي تصريح کرد: توزيع کارت ورود به جلسه آزمون دانش آموزان شهر تهران از ساعت 14 روز شنبه هفتم ارديبهشت ماه در دو مرکز براي دختران دبيرستان فرزانگان 1 تهران به نشاني تهران ميدان فلسطين، خيابان شهيد سرپرست، جنب اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران و براي پسران نيز مدرسه راهنمايي علامه حلي 1 تهران به آدرس تهران، خيابان امام خميني(ره) بعد از چهار راه حسن آباد، خيابان شيخ هادي، کوچه زمانپور پلاک 7 آغاز و تا ظهر روز دوشنبه نهم ارديبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

معاون دانش‌پژوهان جوان مرکز ملي استعدادهاي درخشان و دانش ‌پژوهان جوان خاطرنشان کرد: توزيع کارت ورود به جلسه آزمون در ساير استان‌ها به ادارات پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان مستقر در ادارات کل آموزش و پرورش هر استان واگذار شده است؛ بنابراين؛ داوطلبان جهت آگاهي از نحوه دريافت کارت ورود به جلسه خود با شماره تلفن ادارات مربوطه تماس حاصل کنند.

وي تصريح کرد: از آنجا که براي شرکت دانش آموزان در آزمون المپيادهاي رياضي و کامپيوتر که در دو روز برگزار مي شوند و همچنين دانش آموزاني که در چند المپياد پذيرفته شده اند، کارت ورود به جلسه مجزا صادر شده است، انتظار مي رود، داوطلبان پس از دريافت کارت يا کارت هاي ورود به جلسه آزمون خود به منظور جلوگيري از هرگونه اشتباه، مفاد آن را دقيقاً بررسي کرده و پس از اطمينان از صحت مشخصات به منظور مهمور کردن عکس روي کارت و همچنين دريافت خلاصه وضعيت تحصيلي مربوط به سال جاري با امضا و مهر مدير مدرسه به واحد آموزشي محل تحصيل خود مراجعه کنند. البته ارائه خلاصه وضعيت تحصيلي در روز آزمون به مسوولين حوزه هاي برگزاري الزامي است.

برگزاري آزمون مرحله دوم المپيادهاي علمي کشور در روزهاي دهم تا سيزدهم ارديبهشت ماه

دهقان خاطرنشان کرد: آزمون مرحله دوم المپيادهاي علمي کشور با همکاري ادارات کل آموزش و پرورش طي روزهاي دهم تا سيزدهم ارديبهشت ماه به صورت نيمه متمرکز در مراکز استان ها برگزار مي شود .

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 07 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 233

مصطفي نوري در گفت‌و‌گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا، اظهار کرد: آزمون انتخابي مرحله اول مسابقات جهاني IMC جمعه گذشته برگزار شد و در مجموع 800 دانش آموز به مرحله دوم اين مسابقات راه يافتند.

وي افزود: مرحله اول مسابقات جهاني IMC با حضور 6 هزار و 200 دانش‌آموز مقطع راهنمايي و متوسطه برگزار شد و دانش‌ آموزان منتخب مرحله اول بايد به منظور تعيين تيم اعزامي به مسابقات جهاني، در دوره‌هاي آموزشي و گزينشي شرکت کنند.

مدير خانه رياضي شهر تهران تصريح کرد: اين دوره‌ ها حدود 30 درصد از نمره‌ کل را به خود اختصاص مي‌ دهد و شامل 8 جلسه و 2 آزمون است و از اول ارديبهشت ماه آغاز خواهد شد.

وي با بيان اينکه در نهايت 16 نفر از دانش آموزان منتخب به مسابقات جهاني اعزام مي شوند، گفت: برايند نمرات دانش‌ آموزان در آزمون مرحله اول، دوره‌ هاي آموزشي و گزينشي و آزمون مرحله دوم، دانش‌ آموزان اعزامي به مسابقات را مشخص خواهد کرد.

نوري خاطر نشان کرد: مسابقات جهاني 4 و 5 تيرماه در بلغارستان برگزار مي شود و پيش بيني مي کنيم امسال بتوانيم جزو 5 تيم اول جهان باشيم.

امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 66 نفر مجموع امتیاز : 499

تاریخ : یکشنبه 01 ارديبهشت 1392 | نظرات ()بازدید : 7859

مهري سويزي در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پاناريال با اشاره به زمان برگزاري مرحله دوم المپيادهاي علمي دانش‌آموزي اظهار کرد: دهم تا 13 ارديبهشت ماه 92، رقابت علمي مرحله دوم المپيادهاي دانش‌آموزي در سراسر کشور برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينکه تعداد 9 هزار دانش آموز در مرحله دوم المپيادهاي علمي شرکت خواهند کرد، افزود: امسال با افزايش قابل توجه شرکت کنندگان مرحله دوم آزمون المپيادهاي دانش‌آموزي نسبت به سال گذشته مواجه شده‌ايم؛ سال گذشته 5800 نفر موفق به راهيابي به مرحله دوم المپيادها شده بودند.

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان ادامه داد: امسال در مرحله دوم آزمون المپيادهاي علمي دانش‌آموزي با رقابت فشرده‌اي روبرو خواهيم بود.

سويزي خاطرنشان کرد: بعد از اعلام نتايج مرحله دوم آزمون المپيادهاي علمي، همانند سال گذشته، اوايل تيرماه، مدرسه تابستاني با حضور منتخبين که حدوداً 300 نفر خواهند بود، برگزار مي شود.

وي با بيان اينکه مدرسه تابستاني با ميانگين 300 ساعت آموزشي حدوداً براي هر رشته برگزار خواهد شد، تصريح کرد: آزمون نهايي مدرسه تابستاني در پايان شهريورماه سال جاري برگزار و دارندگان مدال هاي طلا، نقره و برنز مشخص خواهد شد.

رئيس مرکز ملي پرورش استعدادهاي درخشان و دانش پژوهان جوان اضافه کرد: بعد از مشخص شدن دارندگان مدال ها، آن دسته از دانش آموزاني که مدال طلا کسب کرده اند، وارد مدرسه آمادگي براي المپياد جهاني مي شوند.

سويزي در پايان گفت: هم اکنون نيز دارندگان مدال طلا، دوره آمادگي خود را براي حضور در المپيادهاي جهاني گذرانده اند و به زودي اعلام تيم هاي منتخب جهاني جهت اعزام به المپيادهاي جهاني را خواهيم داشت.


امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 6

تاریخ : دوشنبه 26 فروردين 1392 | نظرات ()بازدید : 223

این وبلاگ منتقل خواهد شد . تاریخ : پنجشنبه 27 فروردین 1394
اطلاعیه سخنرانی علمی در طلیعه سال جهانی نور به مناسبت هفته پژوهش تاریخ : پنجشنبه 20 آذر 1393
برگزاری آزمون های آمادگی برای المپیاد ریاضی تاریخ : چهارشنبه 05 آذر 1393
بزودی مطالب جدیدی در انجمن و سایت گذاشته خواهد شد . تاریخ : دوشنبه 19 آبان 1393
دومین المپیاد ریاضی هم‌زمان با المپیاد جهانی ریاضی تاریخ : یکشنبه 25 خرداد 1393
اطلاعیه همایش روز ملی ریاضیات در تبریز تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393
نمونه سوالات امتحانات نهایی تاریخ : یکشنبه 14 اردیبهشت 1393
نمونه سوالات خرداد ریاضی دوم دبیرستان تاریخ : یکشنبه 14 اردیبهشت 1393
اعلام نتایج آزمون المپیادهای علمی مرحله اول سال 1392 تاریخ : دوشنبه 01 اردیبهشت 1393
سوالات مرحله دوم تورنمنت مسکو سطح A-Level 2 تاریخ : چهارشنبه 21 اسفند 1392
مرحله نهایی مسابقه تورنمنت ریاضی بین شهرهای دنیا در تبریز برگزار شد . تاریخ : شنبه 17 اسفند 1392
سوالات مرحله اول المپیاد ریاضی 92 به همراه پاسخ آن ها تاریخ : پنجشنبه 01 اسفند 1392
اطلاعیه مرحله دوم تورنمنت مسکو تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1392
برگزاری کلاسهای ویژه تورنمنت تاریخ : سه شنبه 22 بهمن 1392
برگزاری مرحله اول تورنمنت بین شهرها در استان آذربایجان شرقی تاریخ : جمعه 04 بهمن 1392

تعداد صفحات : 2